Tharun

Tharun z rodu Jabodvildů  se narodil v království pod Minkorem před třiceti osmi lety a klenot Tary i dnes považuje za svůj domov. Má zde rodinu, své blízké a klanu Bodvildů je loajální.
Tharun na svých cestách ale o své rodině a poměrech v ní nerad hovoří. Ne snad proto, že by zde byla nějaká zlá krev, křivda, nebo jiný problém, ale zkrátka proto, že to považuje za osobní věc, se kterou se není třeba svěřovat a které by stejně netrpaslík nerozuměl a možná v tom bude i špetka pověrčivosti.

Obecně je Tharun spíše málomluvný a z pod ustarané a vážné masky jen zřídkakdy vytryskne na povrch ta ještě mladická a veselá trpasličí povaha, která ráda oslavuje, vypráví historky a častuje své společníky přátelskou herdou do zad.

Tharun je zručný řemeslník jako každý trpaslík a i když je jako minkorský občan náležitě tolerantní a chápavý, ta trpasličí kritičnost práce a zvyků druhých se u něj často objeví. V boji nepatří mezi ty nejnadanější trpasličí válečníky, ale co nemá v pažích, vynahrazuje znalostí věcí magických. Považuje se za čestného a pravdomluvného muže, který umí dodržet slovo, ale to, jestli se mu skutečně daří takovým mužem být, už musí posoudit druzí.

Napsat komentář