Mistr Geek

Býval profesorem Bílé univerzity magie v Albireu a rovněž členem Stínových poutníků, ale kvůli nehodě na polích astrálních byl z univerzity vyloučen a stal se dobrodruhem.

On by řekl, že na základě politických změn po pádu Svobodných měst a reorganizaci uvnitř univerzity se ve svém pokročilém věku rozhodl žít dobrodružným životem a vyrazil na cesty vstříc nebezpečenstvím a ztracené moudrosti ukryté ve starých arvedanských palácích a opuštěných chrámech.

Roku 848 k.l. v noci z 8. na 9. den 3. aldenu měsíce plodna byl ve spánku otráven v hostinci Flákanec ve Staré štole ve svém pronajatém pokoji a skonal tak ve věku 43 let.

Za jeho vraždou nejspíše stála Vistra – čarodějka, která si nárokovala zdobenou misku, jejíž moc spojovala přírodní úroveň se stínovým světem. Mistr Geek onu misku na cestách po Západní Dálavě získal a Vistrou byl následně pronásledován až do Staré Štoly na východě Zelanských vrchů. Vistře se podařilo uprchnout i s miskou, ale vzhledem k tomu, že se do celé záležitosti zapletli bílí čarodějové, bude její další život plný skrývání a ohlížení se.

Geekovy záznamy z cest vám napoví něco více o charakteru a tajuplné minulosti této postavy opomíjeného génia.

Napsat komentář