Otec Viklep

Viklep


Rasa: člověk Povolání: Lamiusův kněz
Frakce: církev Soudce Působiště: hrad Thuldir
Narození: 802 Úmrtí:
Pohlaví: muž
Spojitost s družinou Filipa Korunda:

Biografie:

Viklep se narodil v rodině eldebranského rytíře Sarlana er Sildan a od dětství toužil jít ve stopách svého otce. Jeho rodina spravovala baronství na jihu Almendoru a patřila mezi nejchudší větve Sildanského domu, proto mladičký Viklep vstoupil do služeb potulného rytíře a svého vzdáleného strýce Fangolma jakožto páže. Brzy si ale uvědomil, že skutečnost se velice liší od toho, co slýchal od svého otce. Fangolm byl zdatnější v dobývání ženských srdcí a plenění vinných sklepů než ve skutečném boji a mladý Viklep se již pomalu smiřoval se svým osudem. Tedy až do dne, kdy jeho pán posilněn vínem a kořalkou vnikl silou do ložnice dcery statkáře, který jim poskytl přístřeší. Mladík tehdy, veden ctí, pozvedl ruku proti svému pánu. Ten však, ačkoli zmožen lety a alkoholem, chlapce srazil k zemi jako podsvinče a zle mu pošramotil záda. Když se Viklep probudil byl jeho pán pryč i s jeho věcmi a dívka zneuctěna.

Viklep tedy pěšky cestoval do nejbližšího města, kterým bylo Poříčí, kde se měl konat turnaj, na který byl jeho pán pozván. Celý tento smutný příběh pak převyprávěl (a později si nebyl nikdy jistý, jak moc dobrovolně) postaršímu poutníkovi, s kterým ho cesta svedla do hromady. Až v Poříčí vyšlo najevo, že prostým poutníkem byl sám velekněz Soudce, Lamis z Germonu. Netrvalo dlouho a Fangolm byl nejen vyloučen z turnaje ale dokonce postaven před řádovou radu z důvodu ztráty cti.
A Viklep tehdy opustil jeden řád aby vstoupil do jiného. Dlouhá léta byl osobním písařem velmistra, s kterým ho tehdy náhoda (nebo snad vůle samotného Boha, jak sám Lamis rád říkával) tak zázračně propojila. Po smrti svého mistra pak pokračoval ve studiu práv, následně působil jako prokurátor v Boševalu aby byl nakonec vyslán jako vyšetřující soudce na Taru. Zde působil především v Novém Amiru a okolí, po válce byl pak členem sboru, který měl spravedlivě rozsoudit válečné zločiny rytířů devíti hvězd a Orlích poutníků.
Když se pak začali šířit zvěsti o zločinek bažinných národů a o temných kultech které se tam šíří, byl jako jeden z nejzkušenějších vyslán, aby vše prošetřil a pokud možno vyřešil. Nehledě na to, že má stále dobré vztahy s členy eldebranského řádu a  především s Thuldirským komturem Rilandem… není divu, když Viklepův bratr, baron Albmerik, se před několika lety eldebranským senešelem a tedy jedním ze tří nejvýznamnějších mužů v řádu.

Viklep je muž zapálený spravedlivý a přímý. Během svého života si získal dost mocných přátel, kteří převyšují tu druhou velkou skupinu mocných nepřátel. V posledních letech se mu plní dětský sen, kdy bojuje proti stvořením démona… i když možná jinak než si představoval. Nikdy nebyl tím Lamiusovcem který by si liboval v politikaření a intrikách, proto možná nezastává takový post, jaký by mu podle zkušeností náležel, on se ale rád vidí v přední linii spravedlnosti.

Postava je zmíněna v reportech:

Zde se jednoho krásneho dne budou nacházet články, ve kterých měl(a) Viklep nějakou, více či méně významnou roli. TODO