Naramien

Naramien


Rasa: člověk Povolání: čarodějka
Frakce: na své triko Působiště: Tara
Narození: asi 900 před k.l. Úmrtí:
Pohlaví: žena
Spojitost s družinou Filipa Korunda:
Spojitost s Minkorskými kanárky:

Biografie:

Naramien byla až do časů války v Západní dálavě pokládaná za mrtvou hrdinku Konečné bitvy, žlutou dračici, která pomohla ve velkolepém vítězství nad skřety očistit Lendor od Démonových vojsk.

Jen někteří věděli, že Vladana Trojvodská z Tarosu, čarodějka, čestný člen rytířů Devíti hvězd, je jen pseudonym staré a mocné eldebranské čarodějky. Ta se ale rozhodla odhalit svou pravou podobu a když silueta jejího vznešeného žlutého dračího těla zakroužila nad Dvěma bratry ve chvíli, kdy Zylovy armády procházely opuštěným Velkým trhem, spojenecká vojska Západní dálavy jásala a hrozba z jihu náhle nebyla tak bezútěšná jako dříve.
Aurigenovy síly se tak rozrostly o důležitého spojence a velmi mocnou čarodějku, která dokázala čelit i těm nejschopnějším Zylovým generálům a bojovým čarodějům.

Samotná minulost Naramien je z části zapomenuta a historici se nemohou shodnout na tom, kde se narodila a kterých událostí se účastnila před Konečnou bitvou a jak dlouhá minulost jejímu triumfu předcházela. Ví se, že dříve byla čarodějkou v řádu Eldebranských rytířů, který opustila někdy před příjezdem Thaliona Sjednotitele. Od té doby je o ní již velmi málo záznamů. Její příjmení odkazuje na oblast Trojvodí (sever dnešního Keledoru), které se tak přestalo nazývat za Velkého království. Jisté je, že Naramien již oslavila tisíc let a možná i dva.

Postava je zmíněna v reportech:

Zde se jednoho krásneho dne budou nacházet články, ve kterých měl(a) Naramien nějakou, více či méně významnou roli. TODO